Kołowrotki

Niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów każdego zastawu wędkarskiego jest właściwie dobrany kołowrotek. Na niego nawijamy żyłkę, odpowiedni mechanizm zabezpiecza ją przed zerwaniem podczas połowów. Jest wiele rodzajów kołowrotków, dzielimy je m.in. ze względu na rodzaj szpuli, na którą nawijamy żyłkę, możliwości hamowania – hamulec przedni lub tylny, a także stosowaną metodę połowu. W każdym przypadku dobrze dobrany kołowrotek, oprócz skuteczności na łowisku, zapewnia także większy komfort wędkowania. Szczególnie w przypadku spinningu, gdzie nieustannie pracujemy kołowrotkiem, musimy zainwestować w porządny model, który zapewni odpowiednie wyważenie całej wędki, a przy tym wygodny połów i mniejsze zmęczenie nadgarstka.

Wybór kołowrotka to również kwestia zaawansowania i potrzeb każdego wędkarza. Zawsze powinien to być sprzęt najwyższej jakości, ale dla osób, które łowią dla relaksu i niezbyt często, lepszy będzie kołowrotek uniwersalny. Z kolei profesjonaliści wybierają odpowiednie modele, mając na uwadze wszystkie szczegółowe parametry. W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje kołowrotków najlepszych marek. Oferujemy m.in. kołowrotki Robinson, Shimano – np. Catana 2500, Dragon, Okuma i Ryobi, w tym Ryobi Zauber 4000. Posiadamy kołowrotki do wszystkich technik wędkarskich, aby nasi klienci czerpali jak najwięcej radości ze swojej pasji.

Robinson

Odpowiednio dobrany kołowrotek zapewnia komfort podczas połowów, zwłaszcza w trakcie walki z dużym okazem, co przekłada się także na skuteczność. Wybór sprzętu zależy od wielu czynników, dlatego nie warto podejmować decyzji pochopnie. Liczy się technika łowienia, rodzaj wędki, gatunek ryby, na którą planujemy zapolować, a nawet stopień zaawansowania wędkarza. Asortyment kołowrotków jest bardzo rozbudowany, co dla początkujących może się okazać problematyczne. U nas otrzymasz fachową poradę i pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego modelu. Posiadamy sprzęt od najlepszych producentów, w tym kołowrotki Robinson, w których zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Oferowane kołowrotki nie dość, że wyróżniają się solidnym wykonaniem i niezawodnością, to jeszcze zachwycają stylowym designem. W tej kategorii znajdziesz wysokiej jakości kołowrotki do Method Feeder, sprzęt do połowu karpia, kołowrotki spinningowe i do innych technik wędkarskich. W dalszej części oferty znajdziesz propozycję od innych popularnych marek.

Script logo